środa, 27 kwietnia 2011

Biała sypialnia i wielkanocne wspomnienia.

 Po sypalnianych dylematach padła decyzja o przemalowaniu sypialni na biało. Malowałam ją kilka dni przed świętami. Pogoda sprzyjała do prac domowych , bo w ogrodzie było jakoś tak zimno i mokro. Pomalowałam meble dwoma warstwami białej farby akrylowej i na tym pozostało ( na razie) - bo zrobiło się ciepło i przeniosłam się do ogrodu. I oto fotki robocze z białej i bardzo jasnej sypialni. Bardzo mi się podobają te meble w bieli. Bardzo fajnie wyglądają z drewnianą podłogą , koszami z wikliny i skrzynią babuni.

 Ściana za łóżkiem jest jeszcze biała ale na razie ożywiłam ją obrazkami z resztek zasłon. Krzesło od toaletki czeka na obicie ale chyba trochę to potrwa, bo pogoda ogrodowa.
 No i wspomnienia z Jarmarku Wielkanocnego w mojej miejscowości. Razem z koleżanką Magdą, która założycielką jarmarku przewiozłam do kościoła całego dużego busa mebli i dodatków na wystawę wiejskiego wnętrza w naszym kościele. Ta wyższa pani to manekin, a niższa to ja. Większość rzeczy znacie z mojego domu.
 
I gęsie wydmuszki, które nawiercałam małym wiertełkiem. Przez te wydmuszki tak zapyliłam sobie oczy ,że idealnie pasowały kolorem do wiejskiej , czerwonej sukienki.
 Wielkanocne smakołyki z pokazowych stołów świątecznych.


 
I były też  śliczne łowiczanki...


I łowickie laleczki.

I misternie zdobione pisanki.
I prawdziwy chlebek.


I oto najważniejsza osoba na Jarmarku panna Julia, która mimo tego,że chodzi do pierwszej klasy wykazała się ogromną pracowitością, odpowiedzialnością i cerpliwością. Mama Magda może być bardzo dumna z córeczki, która przez całą niedzielę dbała o mini zoo. No i Ewunia w ogrodzie gdzie wszystko pięknie kwitnie i jajka wiszą na brzozie.3 komentarze:

 1. Sypialnia uroczo się prezentuje :)...i tyle wspaniałych wspomnień wielkanocnych "zamkniętych " w pięknych fotografiach :)
  Pozdrawiam poświątecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sypialnia piękna, a świąteczne wspomnienia cudowne, te jajka i łowiczanki, a dziewczynki po prostu urocze. Smakołyki takie, że nie wiadomo, czy jeść, czy podziwiać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachwycająco romantyczna sypialnia:-))) Taki jarmark i wystawa to fantastyczna sprawa!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz ;-)
Pozdrawiam Kaśka