Dom

Nasz dom został wybudowany 1927 roku. Mieszkamy w nim od 2007 roku. Dom był bardzo zniszczony i wymagał kapitalnego remontu. Krok po kroku wyremontowaliśmy go. Włożyliśmy w to przedsięwzięcie całe nasze serce. Styl określamy jako rustykalny z sielską nutką. To w tym domu zebrałam bardzo cenne dla mnie przedmioty. Większość to pamiątki rodzinne, które stworzyły klimat mojego domu. Bardzo lubię styl skandynawski, biało czarne wnętrza i francuskie klimaty, ale w moim domu panuje styl bardzo rustykalny, powiedzmy z dużym wpływem bawarskich elementów. Dlaczego bawarskich? A właśnie dlatego ,że w pięknej Bawarii spędziłam  ( nadal spędzam) ogromną część mojego życia.
Dom ma dwa odrębne mieszkania. Górne, właściwe mieszkanie składa się z pokoju dziennego, kuchni, naszej sypialni, pokoju starszego syna Patryka ( niestety zabrakło miejsca dla młodszego syna Bartka i mieszka gościnnie w naszej sypialni) kuchni, przedpokoju i łazienki.
Nasza sypialnia została przedzielona ścianką i tam powstała mała , ale bardzo pojemna garderoba.
Dolne mieszkanie zwane przyziemiem powstało w starym, piwnicznym mieszkaniu. Kiedyś było normalnym mieszkaniem , ale z czasem dom został obsypany ziemią. Tam jest moje kobiece miejsce zwane szumnie pracownią. Tu robię dekoracje, fotografuję i przechowuję swoje skarby. Mam tu też kuchnię i ukochaną białą łazienkę. Mieszkanie jest bardzo jasne. Wszystkie meble przemalowałam na biało w stylu shabby chic.
W piwnicy mamy mały warsztat, małe pomieszczenie pod schodami gdzie trzymamy zimne napoje i wino. Najlepiej zrobiłabym tam malutką winnicę, ale niestety część domu należy do naszego sąsiada, ale może kiedyś  dom będzie tylko nasz. To moje wielkie marzenie.

13 komentarzy:

 1. Śliczny dom :)
  Zapraszam również do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny klimacik. Super się to prezentuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może ktoś mi pomoże? :) Planuję wybudować dom z senioratką (ok. 18 m w tym mniejsze mieszkanie). Niestety wymarzony projekt Merlo - https://www.novio.pl/projekty-domow-z-poddaszem-uzytkowym/2967-merlo-dom-dwurodzinny.html jest zbyt szeroki na moją działkę. Poszukuję zatem sprawdzonego architekta, który zaprojektuje mój dom marzeń :) A może znacie coś na wzór powyższego? Okolice Poznania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo magiczny. Taki unikalny dom. Pierwsze zdjęcie jest boskie!!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczny dom! Bardzo klimatyczny, ma swój urok :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładny dom :) Widać w nim ducha czasu, ale ma na pewno wyjątkowy klimat i w środku robi ogromne wrażenie. Bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny dom. A czy na blogu pokazujesz gdzieś zdjęcia wnętrza? Ciekawa jestem tego stylu bawarskiego:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękny dom z duszą. Klimat bawarski kojarzy mi się z dekoracjami oszczędnymi i nastawionymi na aspekt użyteczny. Choć patrząc z drugiej strony na początku XX wieku większość przedmiotów miała szlif dekoracyjny. Właśnie takie dekoracje lubię. Ponadczasowe, praktyczne i wykonywane z myślą o dziesięcioleciach użytkowania.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dom jak ze starych filmów, widać że ma duszę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Rzeczywiście budynek robi spore wrażenie. Ma bardzo wyrazisty i odpowiadający mi klimat :) Chętnie podglądnąłbym jak prezentują się wnętrza

  OdpowiedzUsuń
 12. Może dogadasz się z sąsiadem, winnica to genialna rzecz, szczególnie jak jesteś na emeryturze i masz bardzo dużo wolnego czasu

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz ;-)
Pozdrawiam Kaśka