piątek, 10 sierpnia 2012

Wianek w stylu country


Zebrało mi się na robienie wianków. Ten dzisiejszy miał być w prezencie dla naszych znajomych, którzy mają piękny domek- chatkę w Tyrolu, a właśnie się tam jutro wybieramy.
Poprosiłam Arka aby zrobił kilka fajnych fotek na bloga. Zrobił super zdjęcia i stwierdził ,że szkoda oddawać takiego wianka. No i wianek zostaje na naszych drzwiach.

Zrobiłam go w kilka chwil. Jako bazę wykorzystałam długie pędy bluszczu i winobluszczu pięcioklapkowego. Oberwałam listki i ukręciłam spory wianek. Nie używałam drutu. Wystarczyło dobrze zapleść i zawinąć pędy.

 Jako wypełniacza użyłam mchu, który porastał stary pień za domem. Upchałam go tu i tam Z drewna na opał oderwałam kawałki kory. Użyłam tu korę z modrzewia i brzozy.  Przykleiłam ją gorącym klejem.

Plewiąc w ogrodzie znalazłam kilka opuszczonych domków od ślimaków i dokleiłam je do wianka. Potem z ogrodu przyniosłam kilka skalnych roślinek i powtykałam je w mech. Od czasu do czasu spryskam go wodą - może kwiatki będą rosły?

Teraz wianek wisi sobie na naszych drzwiach , a prezentu dla znajomych dalej nie mam. Trudno. Będę improwizowała jutro. Zrobię coś na szybko.


Obok wianka jest nasz nowy nabytek z targu staroci. To był ponoć pojemnik na węgiel albo popiół. Nie wiem dokładnie ale pojemnik bardzo mi się podoba.


 Potraktowałam go lazurą i nabrał patyny. Stanie obok kominka - kozy i pomieści pogrzebacze i rozpałki.I jeszcze coś do chrupania na drogę. Ciasteczka na słono. Lekko pikantne z ciasta francuskiego i żółtego sera. Arek robił im zdjęcie  i jakoś potem ich ubyło???? Ciekawe;-))

Na koniec lilie z ogrodu. Aż nie chce mi się wierzyć ,że dwa lata temu posadziłam jedną sporą cebulkę. Teraz mam ogromną kępę lilii.


Miłego wieczoru pa pa

4 komentarze:

 1. Śliczny ! ;) Bardzo podobają mi się twoje wiankowe prace ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. cudowny wianek! a te slimaczki;)
  pozdrawiam cieplo

  OdpowiedzUsuń
 3. Wianek jest mistrzowski, bardzo podoba mi sie to co wykorzystalas do stworzenia.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz ;-)
Pozdrawiam Kaśka